Hydroizolacja tarasów i dachów w technologii Alchimica materiałem Hyperdesmo

Wykonanie odpowiedniej hydroizolacji budynków mieszkalnych zapewnia ich bezproblemowe późniejsze użytkowanie. Profesjonalnie wykonania hydroizolacja pozwala nie tylko zaoszczędzić ciepło, ale też zabezpiecza przed przeciekaniem dachu. Dodatkowo, hydroizolacja pozwala wygłuszyć poddasze, co jest jej dość istotną zaletą. Jako doświadczona firma, specjalizujemy się w wykonywaniu hydroizolacji powierzchni budowlanych tylko i wyłącznie sprawdzonymi, nowoczesnymi materiałami, które charakteryzują się najwyższymi parametrami technicznymi.

Wykonanie profesjonalnej hydroizolacji dachu i tarasu jest niezwykle ważne, gdyż obydwa elementy narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Czynnikami wpływającymi na krótszą trwałość hydroizolacji są m.in. niskie temperatury, wilgoć, wiatr a także silne nasłonecznienie. Nawet pojawienie się jednej, niewielkiej nieszczelności sprawia, że przestaje ona już pełnić swoją funkcję. A przecież zarówno taras jak i dach mają służyć mieszkańcom przez długie lata, bez konieczności dokonywania corocznych napraw. Ważne jest, więc dobranie odpowiednich materiałów do pokrycia dachu jak i tarasu – nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim charakteryzujących się trwałą powłoką.

Konieczne jest zastosowanie odpowiedniej metody. My stawiamy na Alchimica i system Hyperdesmo.

Hyperdesmo od Alchimica

System Hyperdesmo, producenta Alchimica tworzono z myślą o konserwacji dachów pokrytych papą oraz membraną. Twórcy chcieli stworzyć hydroizolację, którą będzie można zaaplikować bezpośrednio na pokryciu dachowym, aleteż taką, która jednocześnie zapewni odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią. Idealna okazała się płynna membrana poliuretanowa, która gwarantuje 100% szczelność. System izolacji Hyperdesmo składa się z maksymalnie trzech warstw – gruntu, membrany oraz powłoki ochronnej.

Dlaczego warto?

Hyperdesmo to przede wszystkim płynna izolacja, która poza dużą trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, może być zaaplikowana na różnego rodzaju podłożach. System Hyperdesmo idealnie sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Bardzo istotny jest fakt, że jest on odporny na promieniowanie UV, temperatury – od wysokich po niskie a także wodę. Membranę aplikuje się przy wykorzystaniu wałka bądź urządzenia natryskowego, dzięki czemu powłoka pozbawiona jest szwów i innych newralgicznych punktów. To nie tylko zadbanie o element estetyczny, ale też zwiększenie wytrzymałości, głównie w miejscach, w których montuje się anteny czy klimatyzatory.