Hydroizolacje Katowice

Kaiser One to najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony przed wilgocią, wodą, parą wodną oraz innymi zagrożeniami związanymi z niepożądanym wpływem wody. Jeśli nieustannie się z nimi zmagasz, koniecznie się z nami skonsultuj, a na pewno pomożemy w odpowiedni sposób.

Hydroizolacja – istotne informacje

Zabezpieczenie różnego rodzaju budowli, poszczególnych ich elementów oraz innych obiektów przed niepożądanym działaniem wody, wilgoci, pary wodnej, nosi nazwę hydroizolacji lub zamiennie – izolacji wodochronnej. Izolacja to bardzo istotna czynność szczególnie w przypadku piwnic, podziemi i zagrożeń związanych z działaniem wód gruntowych. To jednak nie jedyne miejsca, które mogą być chronione przed niekorzystnym działaniem wody. Oprócz nich, hydroizolacji mogą podlegać także tarasy, balkony, dachy, poddasza, kuchnie, łazienki oraz inne, tego typu pomieszczenia. Hydroizolacja może być wykonywana zarówno w przypadku prywatnych domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, kamienic, jak i zakładów przemysłowych, biur, restauracji czy innych miejsc prowadzenia działalności gospodarczej. Co ważne i warte podkreślenia, hydroizolacja wykonana może być zarówno w nowych budynkach, jak i tych starszych. Hydroizolację można zatem przeprowadzić niemal w każdym momencie, bez względu na rok powstania danego obiektu. W związku z tym warto przyjrzeć się możliwościom zastosowania hydroizolacji a także ich rodzajom, aby poznać najlepsze rozwiązanie. Typy izolacji wodochronnej występują ze względu na:
– rodzaj zagrożenia wywołany działalnością wody i wilgoci,
– stopień (wyżej wskazanego) zagrożenia,
– rodzaj budynku lub pomieszczenia.

Kiedy i gdzie hydroizolacja jest stosowana?

Możemy spotkać się następującymi rodzajami hydroizolacji:
– przeciwwilgociową,
– przeciwwodną,
– parochronną,
– bezspoinową.

Najczęściej wykonywana jest hydroizolacja przeciwwilgociowa. Zabezpiecza ona budynki i pomieszczenia przed wilgocią, gdy nie ma niebezpieczeństwa związanego z bezpośrednią działalnością wody. Gdy ono występuje i obiektom zagraża woda działająca pod ciśnieniem hydrostatycznym, należy wybrać izolację przeciwwodną. Jeżeli obiektom, które chcemy zabezpieczyć, grozi jedynie działanie pary wodnej, powinniśmy zastosować izolację parochronną. W przypadku ochrony dachów i poddaszy przed przeciekaniem i innymi zagrożeniami ze strony wody oraz wilgoci należy wybrać izolację bezspoinową.

Warto również pamiętać o tym, że nasilenie działania wody na budynki i poszczególne ich elementy może być różne i w związku z tym możemy wybierać pomiędzy hydroizolacją lekką, średnią i ciężką.

Hydroizolacje – gwarancja najwyższej jakości

Jeżeli stoisz przed bardzo ważnym zadaniem zabezpieczenia swojego mieszkania, domu jednorodzinnego, firmy lub poszczególnych elementów tych budynków, masz z pewnością do wyboru kilka możliwości. Kaiser One – firma wykonująca hydroizolacje na terenie Katowic, to najlepsze rozwiązanie w tej dziedzinie, cieszące się uznaniem wśród coraz szerszego grona klientów.