Hydroizolacje Małopolska

Kaiser One to najlepsi specjaliści, profesjonalizm, renoma, wieloletnie doświadczenie i uznanie na rynku, poparte najwyższą jakością i pozytywnymi opiniami. Wykonujemy hydroizolacje na terenie Małopolski, zatem jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas.

Co warto wiedzieć o hydroizolacji?

Niezmiernie istotną kwestią w zakresie budownictwa jest izolacja wodochronna, nazywana również hydroizolacją. Z pewnością wiele osób zastanawia się, czym ona jest i jaką pełni funkcję? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, pragniemy w zrozumiały sposób to wyjaśnić. Hydroizolacja jest ochroną, zabezpieczeniem budynków lub innych obiektów przed niszczącym, niepożądanym działaniem wody a także wilgoci i pary wodnej. Szczególnie ważną rolę odgrywa hydroizolacja piwnic, podziemi i innych elementów budynków, które znajdują się pod ziemią, gdyż są zagrożone działaniem wód gruntowych – piwnice mogą ulec zalaniu. To najlepszy przykład, dlaczego tak ważne jest właściwe przeprowadzenie izolacji. Warto w tym momencie zwrócić uwagę także na to, że nie tylko piwnice i podziemia powinny być chronione przed wodą czy wilgocią. W odpowiedni sposób powinniśmy także zadbać o dobre zabezpieczenie tarasów, balkonów a także kuchni i łazienek. Nie mniej istotna jest właściwa ochrona przed wodą dachów, strychów i poddaszy. Hydroizolacji poddane mogą zostać zarówno nowe budynki, jak i wieloletnie. Wiek obiektu nie ma znaczenia, w przypadku starych kamienic czy bloków mieszkalnych należy po prostu ponowić hydroizolację. Powinna być wykonana zarówno w przypadku powierzchni mieszkalnych, jak i w biurach czy innych zakładach pracy. Każdy budynek powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony przed wodą.

Jakie są rodzaje hydroizolacji i gdzie są stosowane?

Istnieje kilka podstawowych rodzajów hydroizolacji. Sposób zabezpieczenia obiektu dobiera się do tego, w jakim stopniu zagraża mu woda lub wilgoć. Najczęściej stosowana jest hydroizolacja przeciwwilgociowa, której zadaniem jest ochrona przed nadmiarem wilgoci. W przypadku gdy obiekt, który ma być chroniony, jest narażony na bezpośrednie działanie wód gruntowych, stosuje się izolację przeciwwodną. Izolacja parochronna jest wykorzystywana wtedy, gdy w danym obiekcie występuje nadmiar szkodliwej wówczas pary wodnej. Natomiast do właściwego zabezpieczenia dachów, strychów i poddaszy przed zalaniem czy przeciekaniem wody, należy wybrać izolację bezspoinową. W zależności od tego w jakim stopniu zagraża działanie wody lub wilgoci, możemy wybierać pomiędzy hydroizolacją lekką, średnią i ciężką.

Profesjonalizm i najwyższa jakość

Właściwa hydroizolacja budynków jest bardzo istotna z punktu widzenia właściwego ich funkcjonowania, a także utrzymania ścian, sufitów, a także mebli oraz innych elementów w należytej kondycji. W związku z tym należy odpowiednio zadbać o dobrą ochronę przed wilgocią i wodą. Hydroizolacje przeprowadzane na terenie Małopolski to najlepsze rozwiązania, najwyższa jakość, profesjonalizm oraz wieloletnie doświadczenie.