Hydroizolacje Nowy Targ

Kaiser One to wieloletnie doświadczenie na rynku w zakresie hydroizolacji, sprawdzone rozwiązania, profesjonalizm i gwarancja najwyższej jakości.

Hydroizolacja – podstawowe informacje, zastosowanie

Wiele osób snujących budowlane plany czy stojących przed zadaniem renowacji obiektu może zastanawiać się, czym jest hydroizolacja oraz jakie wiążą się z nią działania. W kilku słowach pragniemy wyjaśnić to zjawisko i ułatwić jego zrozumienie. Hydroizolacja (lub innymi słowy izolacja wodochronna) to bardzo istotny aspekt w kontekście ochrony domów, bloków mieszkalnych oraz innych budynków przed zagrożeniami związanymi z niekorzystnym oddziaływaniem wody, pary wodnej i wilgoci. W największym uproszczeniu można stwierdzić, że jest to izolacja przed wodą. W związku z tym, że woda może niekorzystnie oddziaływać na budowle, należy dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj zabezpieczenia przed nią będzie w naszym przypadku optymalny. Pamiętać należy również o tym, że izolować przed wodą można zarówno te budynki, które są w trakcie budowy, świeżo wybudowane, jak i budynki starsze, na przykład kamienice, bloki mieszkalne, domy jednorodzinne. Przy podejmowaniu decyzji o hydroizolacji, należy także zwrócić uwagę na to, jakie pomieszczenia mają być zabezpieczone. Elementy budynków, które są najbardziej narażone na niekorzystne działanie wody to przede wszystkim fundamenty, piwnice i elementy podziemne. Najistotniejsze działanie ma zwłaszcza woda gruntowa. Na takie obiekty jak balkony, tarasy, dachy, poddasza, strychy negatywny wpływ może mieć głównie woda opadowa, powodując przeciekanie, zacieki a co za tym idzie – także inne zagrożenia, jak na przykład pękanie materiałów czy możliwość pojawienia się grzyba.

Hydroizolacja – rodzaje

Występuje kilka rodzajów hydroizolacji, które związane są z kilkoma ważnymi aspektami: w jakim stopniu naszym pomieszczeniom zagraża woda?, jakie są to zagrożenia? Hydroizolacja przeciwwodna to ochrona przed bezpośrednim, niekorzystnym oddziaływaniem wody będącej pod ciśnieniem hydrostatycznym. Ma ona przede wszystkim zastosowanie do izolowania piwnic, tam, gdzie poziom wody gruntowej jest wysoki. W przypadku gdy zagraża tylko wilgoć a budynek znajduje się na przepuszczalnych gruntach powyżej poziomu wód gruntowych, należy zastosować hydroizolację przeciwwilgociową. Do ochrony budynków i ich elementów przed parą wodną stosuje się hydroizolację przeciwparową. Hydroizolacja bezspoinowa to z kolei rozwiązanie do skutecznego izolowania dachów różnego rodzaju obiektów.

Kaiser One – gwarancja najwyższej jakości

Hydroizolacje wykonywane przez firmę Kaiser One to najlepsze rozwiązania w zakresie izolacji i ochrony budynków oraz ich elementów przed niekorzystnym działaniem wody, pary wodnej oraz wilgoci. Dzięki temu Kaiser One jest gwarancją najwyższej jakości i profesjonalizmu. Zachęcamy do współpracy, gdyż prowadzimy prace na terenie Nowego Targu i okolic.