Iniekcja krystaliczna Gliwice

Firma Kaiser One oferuje najlepsze rozwiązania w zakresie iniekcji krystalicznej, gwarantując najwyższą jakość i pełen profesjonalizm, co poparte jest pozytywnymi opiniami coraz szerszego grona klientów. Usługi świadczone są między innymi na terenie Gliwic. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą ofertą.

Iniekcja krystaliczna – najważniejsze informacje

W celu osuszania ścian w budynkach, coraz częściej stosowana jest metoda iniekcji krystalicznej. Wiele osób z pewnością zastanawia się, na czym ona polega. W najprostszym ujęciu iniekcją krystaliczną nazywa się wytwarzanie specjalnej blokady przeciwwilgociowej. Stosowana jest w przypadku, gdy na przykład mury zostały zawilgocone w wyniku podciągania do nich wody z gruntu. Iniekcja krystaliczna jest zatem jednym ze sposobów ich osuszania, polegającym na wykorzystaniu tak zwanej mokrej ścieżki. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że iniekcja krystaliczna jest takim rozwiązaniem, w którym nie przeprowadza się wstępnego osuszania murów ani ich odsalania. Wykorzystuje się w tym celu ciecze kapilarne – w pierwszej kolejności jako drogę do penetracji, a w dalszej – do krystalizacji, która uszczelnia pory i kapilary materiałów budowlanych. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku cegły ceramicznej oraz zaprawy wapiennej.

Na czym polega iniekcja krystaliczna?

Przyjrzyjmy się, jak przebiega i na czym polega iniekcja krystaliczna. Wykonując iniekcję krystaliczną w osuszonym murze, należy wywiercić specjalne otwory iniekcyjne. Powinny mieć one średnicę ok 20 mm, a ich długość wynosić tyle, co grubość muru, pomniejszoną o 5-10 cm. Otwory iniekcyjne wykonuje się równolegle w stosunku do poziomu podłogi, w jednej linii, a odstępy pomiędzy nimi powinny następować co ok. 10-15 cm, pod kątem ok. 15-30 stopni względem poziomu. Kolejnym etapem pracy jest nalanie w te otwory ok. 0,5l wody. Ma to na celu lepsze zwilżenie muru w miejscu, gdzie przeprowadzona ma zostać zamierzona iniekcja krystaliczna. Następnie należy dość szybko umieścić w tych otworach wcześniej przygotowaną, specjalną mieszaninę wody, aktywatora krzemianowego oraz cementu portlandzkiego, pamiętając o właściwie utrzymanych proporcjach wagowych tych składników. Mieszankę wprowadza się metodą grawitacyjną. W ciągu siedmiu dni krystaliczna blokada przeciwwilgociowa jest już w zasadzie gotowa.

Iniekcja krystaliczna – Kaiser One

Przedstawiliśmy powyżej najważniejsze informacje z zakresu iniekcji krystalicznej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy i proponowanymi rozwiązaniami tego obszaru. Kaiser One to gwarancja najwyższej jakości a także profesjonalizmu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta. Prowadzimy prace na terenie niemalże całej Polski, w tym także w Gliwicach. Zachęcamy do współpracy.