Iniekcja ścian betonowych

Kaiser One to potentat na rynku hydroizolacji. Wykonywana przez tę firmę iniekcja ścian betonowych jest niezwykle skuteczna, więc każdy klient może mieć pewność słusznego wyboru. Przekonaj się o wysokiej jakości naszych usług.

Iniekcja ścian betonowych w skrócie

Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów walki z wilgocią pojawiającą się na ścianach jest zastosowanie iniekcji krystalicznej. Metoda ta sprawdza się w przypadku ścian i murów ceglanych a także ścian betonowych. To coraz bardziej popularny, bo wysoce efektywny, sposób na zabezpieczenie ścian betonowych przed wilgocią. Kaiser One należy do wiodących przedsiębiorstw specjalizujących się w iniekcji ścian betonowych. Jest to bardzo skuteczna opcja walki z wilgocią występującą na ścianach, stosowana w celu skutecznego i szybkiego osuszania ścian betonowych w budynkach.

Iniekcją krystaliczną nazywamy wytworzenie odpowiedniej blokady, która ma na celu zabezpieczyć ściany przed wilgocią, a w tym konkretnym przypadku – ściany betonowe. Zawilgocenie może wynikać z faktu podciągnięcia wody gruntowej. Warto wspomnieć o metodzie mokrej ścieżki, która jest potoczną nazwą takich metod osuszania, w których wykorzystywana jest woda i wilgoć. W trakcie prac przy krystalicznej iniekcji ścian betonowych nie wykonuje się wstępnego osuszania ani odsalania.

Iniekcja ścian betonowych – krok po kroku

Aby przeprowadzić iniekcję krystaliczną ścian betonowych w prawidłowy sposób, powinniśmy wiedzieć o tym, że istotą tego procesu jest wykorzystanie cieczy kapilarnych. Po pierwsze mają one za zadanie penetrację zawilgoconych ścian betonowych, a po drugie wykorzystywane są do krystalizacji, która uszczelnia pory i kapilary występujące w betonie. Początkowy etap prac polega na wykonaniu w takiej ścianie specjalnych otworów iniekcyjnych. Powinny mieć one szerokość ok. 20mm, a ich długość wynosić tyle, co głębokość ściany, ale pomniejszona o 5-10cm. Otwory powinny być nachylone o ok. 15-30 stopni względem poziomu, równoległe do podłogi i rozmieszczone ok. 10-15 cm pomiędzy sobą. W dalszej kolejności do tych otworów wlewana jest woda – ok. 0,5l. Dzięki temu ściana betonowa jest odpowiednio przygotowana pod przeprowadzenie właściwej części iniekcji krystalicznej, czyli wlania do otworów specjalnej mieszaniny. Powinny być to w odpowiednich proporcjach cement portlandzki i aktywator krzemianowy. Krystaliczna blokada przeciwwilgociowa, powstała w ścianie betonowej, w ciągu siedmiu dni jest w pełni gotowa.

Kaiser One – gwarancja jakości

Kaiser One to gwarancja najwyższej jakości usług z zakresu hydroizolacji, między innymi profesjonalnie wykonanej i skutecznej iniekcji betonowych ścian. Jeżeli w Twoich budynkach występuje problem nadmiernej wilgoci, chcesz osuszyć ściany, by znów cieszyć się komfortem, zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy.