Opolskie hydroizolacje

Kaiser One jest firmą, która działa w branży budowlanej a także świadczy usługi z zakresu hydroizolacji od wielu lat, dzięki czemu posiada ogromne doświadczenie i może zagwarantować profesjonalizm oraz wysoką jakość. Oferuje działania na terenie wielu miast, także Opola.

Hydroizolacja – czym jest i jaką rolę odgrywa w budownictwie?

Co powinniśmy wiedzieć na temat hydroizolacji? Otóż, nazywana również izolacją wodochronną, jest sposobem na skuteczne zabezpieczenie, izolowanie budynków od wody, wilgoci oraz pary wodnej, które to mogą wywołać szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Wśród nich wymienić można między innymi zalanie, podtopienie piwnic, pojawienie się grzyba na ścianach lub sufitach czy też przeciekanie dachów. To tylko kilka spośród wielu zagrożeń, które mogą wystąpić, dlatego warto zainwestować w profesjonalne wykonanie hydroizolacji. Co istotne, hydroizolacji podlegać mogą zarówno nowe budowle, jak i starsze. Wśród pomieszczeń, elementów budynków, które są poddawane izolacji wodochronnej, należy przede wszystkim wymienić fundamenty oraz piwnice. Hydroizolację stosuje się również w przypadku balkonów i tarasów narażonych na oddziaływanie wód opadowych a także dachy, które również mogą przeciekać pod wpływem dużych opadów. Innymi pomieszczeniami, mającymi kontakt z dużą ilością wody, są łazienki oraz kuchnie – w nich także należy stosować hydroizolację.

Hydroizolacje – jakie są najważniejsze rodzaje?

Skoro zapoznaliśmy się już z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z izolacją wodochronną, poznajmy jej rodzaje oraz ich zastosowanie. W przypadku sposobu, w jaki woda może zagrażać naszym budynkom bądź pomieszczeniom, wyróżnić można następujące rodzaje hydroizolacji:
– przeciwwodną – zabezpieczenie przed takim działaniem wody na budynki, które jest bezpośrednie i wynika z ciśnienia hydrostatycznego; stanowi zabezpieczenie piwnic tam, gdzie woda gruntowa ma wysoki poziom;
– przeciwwilgociową – ochrona służąca do izolacji przed wilgocią w budynkach znajdujących się na gruntach przepuszczalnych, lecz osadzonych powyżej wód gruntowych;
– przeciwparową – zabezpieczenie pomieszczeń przed zagrożeniami wynikającymi z oddziaływania pary wodnej;
– bezspoinową – skuteczne i dokładne izolowanie dachów przed zagrożeniami wynikającymi z działania wody, zwłaszcza wody opadowej.

Izolacja wodochronna może także zależeć od tego, w jakim stopniu woda lub wilgoć zagraża budynkom oraz ich elementom. W związku z tym wyróżniamy hydroizolację lekką, średnią i ciężką.

Kaiser One – profesjonalizm i najwyższa jakość

Firma Kaiser One jest gwarancją zawsze najwyższej jakości w zakresie hydroizolacji, popartą pozytywnymi opiniami coraz szerszego grona klientów. Oferuje szeroki zakres usług na terenie niemalże całego kraju. Proponowane opolskie hydroizolacje to solidne podejście oraz profesjonalizm.