Hydroizolacja Rybnik

Proponujemy Państwu najlepsze rozwiązania z zakresu hydroizolacji dla osób i firm mieszkających w Rybniku i okolicach. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój budynek przed szkodliwymi czynnikami, koniecznie skorzystaj z naszych usług.

Hydroizolacja – najważniejsze informacje

Aby poznać, czym jest hydroizolacja oraz jakie role odgrywa w budownictwie, powinniśmy wyjaśnić jej nazwę. Otóż hydroizolacja inaczej nazywana jest izolacją wodochronną a jej zadaniem jest zabezpieczenie obiektów przed wilgocią i wodą. Stosowana jest przede wszystkim w celu ochrony przed wodą gruntową. Występuje kilka rodzajów hydroizolacji, które możemy podzielić między innymi ze względu na to, w jaki sposób izoluje przed wodą i wilgocią oraz ze względu na stopnień, wedle którego określony element może być narażony na zawilgocenie, zalanie lub przesycenie wodą.

Rodzaje i ich zastosowanie

Do najczęściej spotykanych rodzajów hydroizolacji należy izolacja przeciwwilgociowa. Chroni przed wilgocią, czyli przed takim wpływem wody, w wyniku którego nie jest wywierane ciśnienie na dany obiekt. Izolację przeciwwilgociową stosuje się w przypadku obiektów znajdujących się na przepuszczalnych gruntach, na przykład piaskach czy żwirach – powyżej poziomu wód gruntowych. Ten rodzaj hydroizolacji stosowany jest także w budynkach, pomieszczeniach i przedsiębiorstwach wysoce narażonych na częsty kontakt z wodą, na przykład w kuchniach, łazienkach, restauracjach itp.

Kolejnym, często spotykanym rodzajem izolacji wodochronnej jest izolacja przeciwwodna. Ten typ stosowany jest w obiektach, które są zagrożone bezpośrednim kontaktem z wodą. Izolacja przeciwwodna chroni zatem te elementy, które znajdują się poniżej poziomu wód gruntowych, na przykład piwnice. Wykorzystywana jest także w przypadku obiektów ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie akwenów wodnych, a także tam, gdzie poziom wód gruntowych może się niebezpiecznie i nagle podnosić.

Następnym typem hydroizolacji jest izolacja parochronna. Zabezpiecza ona przed ewentualnym przenikaniem pary wodnej. W takiej hydroizolacji stosuje się przekładki jednowarstwowe, które zazwyczaj wykonywane są z papy lub też z folii polietylenowej, układa się je na sucho, nie przyklejając do podłoża. W przypadku dachów, zwłaszcza tych, które są wykonywane na bazie dyspersyjnych mas, a także zbrojonych włóknami, wykończonych mineralnymi posypkami lub masą ALU, bardzo dobrym rozwiązaniem jest izolacja bezspoinowa. To ona najlepiej chroni dach przed przenikaniem wody.

Zapraszamy do współpracy

Przedstawiliśmy Państwu tylko kilka najważniejszych rozwiązań z zakresu hydroizolacji oferowanych przez cieszącą się od wielu lat najwyższym uznaniem firmę Kaiser One. Mieszkańcy Rybnika i okolic mogą korzystać z naszych usług. Bogate doświadczenie, wykwalifikowani specjaliści, najlepsze rozwiązania oraz gwarancja najwyższej jakości to hasła opisujące specyfikę firmy. Zachęcamy do współpracy!