Kaiser One to najskuteczniejsze i najlepsze rozwiązania w zakresie iniekcji krystalicznej. Gwarantujemy profesjonalizm oraz najwyższą jakość. Świadczymy usługi między innymi na terenie Katowic.
Czym jest iniekcja krystaliczna?
Najskuteczniejszym sposobem walki z wilgocią pojawiającą się na ścianach jest wykorzystanie iniekcji krystalicznej. Stosuje się ją, aby skutecznie i szybko osuszyć ściany w budynkach. Iniekcja krystaliczna zyskuje coraz większą popularność ze względu na coraz bardziej powszechny problem. Postaramy się przybliżyć wszystkim zainteresowanym, czym jest wspomniany proces, na czym polega oraz w jaki sposób się go przeprowadza.
Iniekcja krystaliczna to w najprostszym ujęciu wytworzenie blokady chroniącej przed wilgocią. Takie zabezpieczenie przeciwwilgociowe wykorzystywane jest między innymi do osuszenia murów, które wcześniej uległy zawilgoceniu w wyniku podciągniętej wcześniej do nich wody gruntowej. Przy przeprowadzaniu iniekcji krystalicznej w celu osuszania murów, wykorzystuje się tak zwaną metodę mokrej ścieżki. Co ważne, nie wykonuje się takich zabiegów, jak wstępne osuszanie murów, ścian a także ich odsalanie. Istotą iniekcji krystalicznej jest zastosowanie cieczy kapilarnych do penetracji zawilgoconych murów i ścian jako pierwszego etapu ich osuszania, a w dalszej kolejności wykorzystywane są one do krystalizacji uszczelniającej pory i kapilary materiałów budowlanych, z których zostały wykonane ściany. Iniekcja krystaliczna jest najlepszy rozwiązaniem do osuszania ścian i murów wykonanych z zaprawy wapiennej oraz z cegły ceramicznej.
Jak przeprowadza się iniekcję krystaliczną?
Wiemy już, czym jest iniekcja krystaliczna, poznajmy zatem sposoby jej przeprowadzania. Otóż w pierwszej kolejności w osuszanym murze wywiercane są specjalne otwory iniekcyjne. Muszą mieć szerokość 20mm, długość taką, jak głębokość muru, pomniejszoną jednak o 5-10cm. Kąt nachylenia otworów iniekcyjnych powinien wynosić 15-30 stopni, a otwory wykonane równolegle do podłogi i rozmieszczone w odległości ok. 10-15cm pomiędzy sobą. Do tak przygotowanych otworów iniekcyjnych wlewa się ok. 0,5l wody. Pozwala to na odpowiednie zwilżenie ściany, muru w tym miejscu, w którym przeprowadza się iniekcję krystaliczną. Kolejnym etapem jest szybkie wprowadzenie metodą grawitacyjną do otworów specjalnej mieszanki – połączenia wody z cementem portlandzkim oraz aktywatorem krzemianowym. Musi mieć ona odpowiednio utrzymane proporcje wagowe stosowanych składników. Tak przygotowana krystaliczna blokada przeciwwilgociowa jest gotowa w ciągu około siedmiu dni od zakończenia prac.
Kaiser One – iniekcja krystaliczna
Kaiser One to najwyższa jakość, pełen profesjonalizm w zakresie wykonywania iniekcji krystalicznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pracownikom o najwyższych kwalifikacjach Kaiser One ma najlepsze opinie na rynku pod względem zabezpieczeń przed wodą i wilgocią.