Dla wszystkich, którzy stoją przed wyzwaniem hydroizolacji domu, przedsiębiorstwa lub innych obiektów, firma Kaiser One proponuje najlepsze rozwiązania, dając gwarancję niezawodności i profesjonalnego wykonania.
Czym są hydroizolacje?
Niezmiernie istotny z punktu widzenia budownictwa jest proces hydroizolacji. Przedstawiamy zatem najważniejsze informacje dotyczące tego procesu, rodzaje hydroizolacji oraz ich zastosowanie.
Izolacja wodochronna, która jest inną, popularną nazwą hydroizolacji, stanowi zabezpieczenie, ochronę i izolację obiektów przed niekorzystnymi działaniami wody, wilgoci oraz pary wodnej, takimi jak podtapianie, nasiąkanie wodą lub wilgocią, zalewaniem i szeregiem innych niebezpieczeństw. Do najważniejszych zagrożeń, przed którymi chronić ma hydroizolacja, należy działanie wód gruntowych. Hydroizolacja to czynność, którą wykonać można zarówno w przypadku zupełnie nowych obiektów, będących na etapie powstawania, a także w przypadku istniejących już, starszych budynków. Izolacji wodochronnej może być poddana piwnica, podziemia oraz inne elementy budynków – poddasze, strych i dach. Tego specjalnego zabezpieczenia wymagają także tarasy, balkony oraz pomieszczenia, które są szczególnie narażone na działanie wilgoci i wody, czyli na przykład kuchnie czy łazienki.
Najważniejsze rodzaje hydroizolacji
Zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi hydroizolacji, poznajmy teraz najważniejsze jej rodzaje. Otóż rodzaje hydroizolacji, stosowane w budownictwie, zależą przede wszystkim od dwóch czynników: rodzaju zagrożenia wodą i wilgocią a także od stopnia i intensywności tego zagrożenia. Najpopularniejszym typem hydroizolacji jest izolacja przeciwwilgociowa. Ten rodzaj ma za zadanie ochronić budynki i ich elementy przed działaniem wilgoci, jest stosowany, gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia wody działającej pod ciśnieniem hydrostatycznym. Hydroizolacja wykonywana jest w przypadku obiektów, które położone są powyżej linii wód gruntowych, na terenach o dużej przepuszczalności oraz w obiektach narażonych na częsty i intensywny kontakt z wodą. W przypadku gdy w budynku działa bezpośrednio ciśnienie hydrostatyczne, czyli na przykład w piwnicach znajdujących się poniżej poziomu wód gruntowych, wykorzystywana jest izolacja przeciwwodna. Stosuje się ją także dla obiektów znajdujących się w niedalekiej odległości od wody a także tam, gdzie poziom wody gruntowej może się znacznie podnieść. Do skutecznej izolacji dachów wybierana jest izolacja bezspoinowa, natomiast do zabezpieczenia przed niekorzystnym działaniem pary wodnej w budynkach – izolacja przeciwparowa. Ponadto w zależności od stopnia, w jakim woda, wilgoć czy też para wodna zagraża naszym pomieszczeniom, wyróżnia się hydroizolację ciężką, średnią i lekką.
Kaiser One – najskuteczniejsze rozwiązania
Kaiser One to wieloletnie doświadczenie na rynku pod względem hydroizolacji, skuteczne rozwiązania oraz wysoko wykwalifikowani specjaliści. Jeżeli Twój budynek ulokowany na terenie Rybnika lub okolic wymaga zabezpieczenia przed wodą i wilgocią, koniecznie skontaktuj się z nami.