Osuszanie budynków Opole

Osuszanie budynków Opole - Kaiser OnePodwyższony poziom wilgotności w murach to niekorzystne zjawisko, które przyczynić może się do trwałego uszkodzenia budynku. W znaczącej części przypadków dochodzi do niego na skutek niewłaściwego wykonania izolacji poziomej fundamentów oraz ściany. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż wilgoć może być niekorzystna dla zdrowia domowników, prowadząc rozwoju pleśni oraz grzybów. Szukając sprawdzonego sposobu na osuszenie budynku w Opolu, warto zapoznać się z ofertą naszej firmy, działającą również na tym terenie. Usługa również jest przeznaczona dla domu

 

Iniekcja krystaliczna i iniekcja termincza w Opolu

Iniekcja zaliczana jest do inwazyjnych technik osuszania budynków. Opiera się ona na wykonaniu specjalnej przegrody hydrofobowej lub uszczelniającej, która powstaje przez usunięcie wilgoci i wprowadzenie na jej miejsce odpowiednio dobranych preparatów. Celem iniekcji są między innymi usuwanie wilgoci, grzybów i pleśni.

Jednym z rodzajów iniekcji jest krystaliczna, którą stosuje się do osuszania wilgoci kapilarnej podciągniętej z gruntu do fundamentów. Powstaje ona na skutek gromadzenia się wody w kapilarach, czyli mikroskopijnych kanalikach zlokalizowanych w materiałach budowlanych. Woda przemieszcza się nimi w górę budynku, przyczyniając się do zawilgocenia ścian. Iniekcja krystaliczna opiera się o wydrążenie w murze specjalnych kanalików iniekcyjnych, do których wlewa się mieszankę wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemionkowego. Technika ta działa na zasadzie dyfuzji aktywatora rozprzestrzeniającego się w promieniu kilku centymetrów od kanalika, tworząc pewnego rodzaju pionową izolację fundamentów. Iniekcja krystaliczna to bardzo skuteczna metoda osuszania, która doskonale sprawdza się do osuszania słabo zaizolowanych fundamentów w budynkach starszego typu.

Drugim typem iniekcji jest termiczna, która zbliżona jest do opisanej powyżej. Dobrze sprawdza się ona w przypadku wilgoci kapilarnej. Działania tego typu opiera się o wywiercenie w murze otworów o stosownej średnicy, do których wtłacza się strumień gorącego powietrza mającego na celu odwilgocić i osuszyć mur. Po wstępnym osuszeniu otwory wypełnia się specjalnymi żywicami metylosilikonowymi, które tworzą skuteczną barierę przed działaniem wilgoci. Główną zaletą tego typu iniekcji jest szybkość prac, które trwają zaledwie kilka godzin.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami z zakresu osuszania budynków w Opolu – zachęcamy do kontaktu!

Odgrzybianie ścian w Opolu

W niektórych przypadkach osuszanie budynku może okazać się niewystarczające. W tej sytuacji, konieczne może być także przeprowadzenie kompleksowego odgrzybiania. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż pleśń oraz grzyb mogą być niebezpieczne dla zdrowia domowników. Tego typu prace z powodzeniem wykonać można samodzielnie, korzystając ze specjalnych preparatów grzybobójczych aplikowanych na zainfekowaną powierzchnię ściany. Po upływie kilku godzin należy ją dokładnie umyć i zostawić do wyschnięcia. W przypadku dużego zagrzybienia niezbędne może okazać się ponowne wykonanie czynności.

Osuszanie budynków Opole – tylko w Kaiser One! Zapraszamy!